Posted by: Fatum | Bez kategorii Brak komentarzy do Fatum powraca!

Fatum powraca!

Zespół FATUM po reaktywacji, która nastąpiła w roku 1993, wydaje płytę Demon. Stylistycznie podobną do wcześniejszych dokonań grupy, jednak sposób realizacji jak i same kompozycje to już zupełnie inna jakość.

To wciąż ostry rock z pogranicza Hard & Heavy, jakże popularnego w tamtym czasie, ale pojawiło się wiele melodyki i niebywałej wręcz dbałości o szczegóły i smaczki produkcyjne. Wszystkie nagrania wyszły spod ręki Tadeusza Mieczkowskiego, znakomitego realizatora.

Płyta DEMON została zrealizowana w studio Winka Chrósta na przełomie lat 1992-1993. Gościnnie udzieliła się Kasia Kowalska która zaśpiewała wspólnie z Krzyśkiem Ostasiukiem w nagraniach: Demon, Moja Modlitwa, Deszczowa Piosenka, E-77, oraz sam Winnicjusz Chróst który zagrał świetne solo w nagraniu “Zamknięta W Moim Sercu”.

Album zarejestrowany został w składzie:

– Krzysztof Ostasiuk – wokale

– Piotr Bajus – gitary

– Marek Makowski – instrumenty klawiszowe

– Aleksander Żyłowski – gitara basowa

– Andrzej Sikora – perkusja

Rok 2020 to reedycja płyty “DEMON”, Materiał po reamsteringu w CASE STUDIO trafia do słuchaczy w czerwcu tegoż roku. Oto krótkie podsumowanie prac nad remasteringiem którego podjął się Sławek Papis z Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim:

“Mastering lampowy pozwolił wydobyć z tego materiału niesamowite pokłady ciepłych dźwięków, świetne stereo i brzmienie instrumentów. Dał w pełni poznać rewelacyjną realizację miksu i produkcji całości wykonaną przez Tadeusza Mieczkowskiego. Pracując nad masteringiem wspólnie z Piotrem Bajusem mieliśmy dużo frajdy odkrywając ‘nowe’. Ta płyta to naprawdę dobra, solidna robota, zarówno realizatorska jaki i instrumentalna “.

Dystrybucja cyfrowa obejmuje wszystkie dostępne platformy streaming’owe w kraju i za granicą.

Nagrania FATUM wciąż są bardzo popularne, do dziś znajdują się na listach przebojów wielu rozgłośni

radiowych.

Zapraszamy do słuchania odnowionej wersji tej świetnej płyty.

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz