Posted by: Fatum | Brak komentarzy do O nas

O nas

Zespół FATUM zadebiutował w 1985r na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył nagrodę publiczności.

W 1988 r grupa nagrała w Izabelin Studio pierwszą płytę pt: Mania szybkości, która wydana była przez wytwórnię Wifon. Piosenki takie jak Mania szybkości, Błaganie, Frajer zagościły na listach przebojów. Z piosenką Mania szybkości zespół wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Piosenka Bo Demon z wersją insrtumentalną, napisana do filmu Czarodziej z Harlemu, wykorzystana również w serialu W labiryncie to tytułowy utwór z 2-ej płyty zespołu Fatum.

Płyta została nagrana w studiu Winka Chrósta i ukazała się w 1994r wydawcą była firma Schubert Music (później Koch International), najbardziej znane piosenki z tej płyty to Bo Demon, Deszczowa piosenka, Zamknięta w moim sercu.

Rok 2002 to reaktywacja zespołu, niestety dwa dni po pierwszym występie 12.04.2002r w klubie Kopalnia, tragicznie umiera wokalista zespołu Krzysztof Uriah Ostasiuk.

Dziś po latach i kilku wcześniejszych próbach reaktywacji zespołu Fatum, mamy przyjemność przedstawić nowy zespół i nowe na razie 2 piosenki jako zapowiedź nowej płyty.

Skład zespołu:

  1. Andrzej Kwiatkowski – śpiew
  2. Piotr Bajus – gitary
  3. Tomasz Dudar – instr. Klawiszowe
  4. Michał Przybyła – bass
  5. Marcin Marcel Piszczorowicz – perkusja
  6. Michał Kowal – gościnnie piano i orkiestry w utworze Jeszcze wczoraj.

W tym składzie zespól dokonał nagrań w Green Studio, których część na singlu, ukaże się już 14.04.2021r, jako zapowiedź nowej płyty. Będą to 2 nowe piosenki:

  1. Jeszcze wczoraj – muzyka i słowa Piotr Bajus
  2. Chcę uciec stąd – muzyka i słowa Piotr Bajus i Łukasz Szemraj

Producent muzyczny Piotr Bajus, realizacja nagrań Piotr Bajus, mix i mastering Tadeusz Mieczkowski. Producent Piotr Bajus i Sławek Papis.

Data wydania nie jest przypadkowa, to rocznica śmierci Krzysztofa Uriaha Ostasiuka, a piosenka Jeszcze wczoraj – to utwór poświęcony jego pamięci. Piosenkę napisał Piotr Bajus i była pierwszy raz zagrana na pierwszym koncercie poświęconym pamięci Krzyśka, na każdym kolejnym koncercie przypominającym o Krzyśku jest to utwór który grają na koniec wszyscy wykonawcy razem.

Singiel ukaże się w wersji cyfrowej oraz na CD, ale w limitowanej numerowanej edycji. Na płycie oprócz dwóch nowych piosenek będą dwa stare hity Mania szybkości i Demon. Bonusem dla kupujących wersję limitowaną, będzie kod do ściągnięcia kilku innych piosenek Fatum z platform cyfrowych.

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz